Straipsniai

Užklausa išsiųsta sėkmingai.

Užklausos forma:

Sutinku, kad mano pateikti asmeniniai duomenys būtų panaudoti atsakant į šią mano užklausą. Taip pat esu informuotas, jog bet kuriuo metu galiu atšaukti šį sutikimą duomenų panaudojimui.

Paklausą paskatino kompensacijos ūkininkams

Irma Ozturhan
 
Iki šiol žemės ūkio techniką daugiausia Europai ir kaimyninėms šalims tiekusi Radviliškio mašinų gamykla pajuto daugiau vietinių ūkininkų dėmesio. Ji planuoja į gamybą paleisti naują šiaudų granuliavimo liniją.
 
 
Gamykla, šiaudų smulkinimo ir granuliavimo linijas gaminanti nuo 2006-ųjų, iki šiol daugiausia šios technikos pardavė Lenkijoje. Lietuviškos technikos noriai perka ir kitos kaimyninės šalys: Latvija, Estija, Baltarusija, Vokietija. Lietuvos ūkininkai granuliatorius iki šiol pirko vangiai – vos du iki pernykščio spalio, kadangi nebuvo jų įsigijimo kompensavimo mechanizmo.
 
"Šiemet tvarka pasikeitė, dabar valstybė kompensuoja 65% šios technikos įsigijimo vertės“, – pokyčiais džiaugiasi Jonas Žėkas, Radviliškio mašinų gamyklos direktorius. Jo teigimu, šiemet lietuviai jau įsigijo 8 granuliavimo linijas, dar tris planuojama parduoti iki metų pabaigos. 
 
Išbrido sausi
Ponas Žėkas teigia, kad žodis krizė tarp jo valdomos įmonės darbuotojų draudžiamas. „Krizė yra tik pasiteisinimas dėl to, ko nepadarei“, – įsitikinęs pelningai veikiančios bendrovės vadovas. Kiek kritusius pardavimus p. Žėkas sieja su griežtesne bankų skolinimo politika. Laikyti galvą virš vandens bendrovei padeda tai, kad šiaudų granuliavimo įrenginių gamintojų aplink nėra gausu. Pono Žėko teigimu, jie kone vieninteliai Europoje parduoda visiškai sukomplektuotus granuliatorius, t. y. linijas. Šiemet bendrovė intensyviai dirbo rengdama naują produktą – šiaudų granuliatorių, galintį pagaminti 2 t granulių per 1 valandą. Kol kas bus pagaminta viena antra tokia mašina, siekiama ištirti, ar naujovė bus paklausi.
 
Aprūpino kanadiečius
Be šiaudų granuliatorių, bendrovė siūlo 38 pavadinimų gaminius: tiek mašinų, tiek įvairių detalių, o žaliavų atliekas sunaudoja tvorelių, grindų plytelių gamybai. Antrieji pagal pardavimus iki šiol buvo sėklų beicavimo įrenginiai, galintys pagaminti 4 t per valandą sėklų. „Jo kaina sąlygiškai nedidelė – 10.000 Lt. Jų parduodama apie 150–200 vnt. per metus, bet Lietuvos ūkininkai jau apsipirko“, – šiuo metu nuslūgusiu šių įrenginių poreikiu nesistebi p. Žėkas. Bendrovės gaminamais uogų skynimo kombainais taip pat apsirūpino tiek Lietuvos, tiek ir Ukrainos, Baltarusijos ūkininkai, tačiau p. Žėką labiausiai džiugina sandoriai su Kanados ūkiais. Jiems per dvejus metus parduoti 8 kombainai. Pono Žėko manymu, kanadiečiai lietuvių produkcija susidomėjo iš informacijos internete, vėliau interesantams išsiųsti pasiūlymai. Pernai dėl mažo derliaus užsakymai iš Kanados sumenko, tačiau p. Žėkas viliasi įkėlęs koją į šią rinką jos neapleisti. Bendradarbiauti ir toliau ketinama su graikais, iki šiol pirkusiais šiaudų granuliatorius. Jie ir šiemet planuoja įsigyti šių įrenginių.

Inf. 2011 m. gruodžio 6 d.   Nr. 213 (9 psl.) 
0